Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 271 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/index.php on line 61 АГІОЛАКС » Довідник лікарських засобів та медичних препаратів України
 

www.medicinal.com.ua  
Довідник медичних препаратів України містить інформацію як про сучасні лікарські засоби вітчизняного виробництва, так і виробництва іноземних фармацевтичних фірм та країн СНД. Cклад лікарського засобу, фармакологічні властивості, механізм дії, показання та протипоказання для застосування, дози, побічні ефекти та іншу інформацію, необхідну для проведення раціональної фармакотерапії. Об’єм наданої інформації допоможе вирішити проблему фармакогенетики, а саме: підібрати індивідуальний підхід до лікування кожної людини.
Сподіваємось що довідник буде корисним лікарям, фармацевтам, студентам фармацевтичних та медичних учбових закладів, фахівцям, які займаються створенням та вивченням лікарських засобів.
 
   
 
 
Рейтинг ліків - ліки ТОП 50
ЕЛЕУТЕРОКОК
ФАРМАСЕПТ
ІМУНОФЛАЗІД
ЦЕРАКСОН
ДЕЛУФЕН
ХОЛОСАС
МАТЕРИНКИ ТРАВА
ХОЛІВЕР
ПАНТАСАН
РЕЛАКСИЛ
ГАСТРО-НОРМ
АДАПТОЛ
ХЛОРОФІЛІПТ
ІМПАЗА
Лікарські засоби та медичні препарати на букву А
ЕМСЕФ
ТЕБРИС
ТЕРОФУН
ЯРИНА
КАНЕФРОН
ОКУЛОХЕЕЛЬ
ВЕЛОЗ
ЛЕВАСИЛ
ХОМВІОТЕНЗИН
ІБУПРОФЕН
ЕЛОКОМ
ЗЕСТРА
БАРАЛГЕТАС
ЧЕМЕРИЧНА ВОДА
ОМЕЗ
НАЙЗ
АЕвіт
УКРАЇН
ФАРМАЦИТРОН
ФАРМАТЕКС
БЕТАДИН
АГНУС КОСМОПЛЕКС С
ФЕЗАМ
МАКСИГЕЗИК
ЦЕФОДОКС
ОКСИБРАЛ
ФЕНОТРОПИЛ
ЕВРА
УГРЕСОЛ
РЕГУЛОН
УМКАЛОР
ТЕРАФЛЕКС
ЦЕРЕБРОКУРИН
НАКЛОФЕН
КАПСИОЛ

 

  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Є Ю Я  

АГІОЛАКС

 

Виробник, країна: "MADAUS GmbH", Німеччина

Міжнародна непатентована назва: Comb drug

АТ код: A06AB56.

Лікарська форма: Гранули

Форма випуску: Гранули по 100 г, 250 г у контейнерах з картону

Діючі речовини: 10 г гранул містять: порошку насіння подорожника (Plantago ovata) - 5.2 г, порошку насіннєвої лушпиння подорожника (Plantago ovata) - 220.0 мг, порошку плодів сени (Tennevelly Senna) - 1.0 - 1.32 г (що еквівалентно 30.0 мг сенозидів)

Допоміжні речовини: Тальк, акація, заліза оксид, парафін, ароматичні речовини, сахароза

Фармакотерапевтична група: Засоби, які стимулюють рецептори слизової оболонки кишечнику

Показання: Атонія кишечнику, запор (за виключенням спастичного), обумовлений зміною режиму харчування, тривалою іммобілізацією, тяжким загальним станом, порушеннями обміну речовин; випорожнення кишечнику у перед- та післяопераційний періоди.

Термін придатності: 5р.

Номер реєстраційного посвідчення: 3487

Термін дії посвідчення: з 16.07.2003 до 16.07.2008

Наказ МОЗ: 499 від 20.07.2006ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

АГІОЛАКС®

(AGIOLAX®)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: дрібні гранули коричневого кольору з ароматизованим запахом;

склад: 5 г гранул (1 чайна ложка) містить:

порошку насіння подорожника (Plantagо ovata) – 2,6 г, порошку насіннєвої лузги подорожника (Plantagо ovata) – 110 мг, порошку плодів сени (Tennevelly Senna) – 500 - 660 мг ( що еквівалентно 15 мг сенозидів);

допоміжні речовини: тальк, акація, заліза оксид, парафін, ароматичні речовини, сахароза.

 

Форма випуску. Гранули.

 

Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. Код АТС А06А Х10**.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Агіолакс® – проносний засіб. Насіння і лузга подорожника, зв’язуючись з водою, набрякають, збільшують об’єм вмісту кишечнику і внаслідок механічного подразнення рецепторів кишечнику посилюють його перистальтику. Активні речовини із плодів сени хімічно подразнюють рецептори слизової оболонки кишечнику і рефлекторно посилюють його перистальтику. Внаслідок посилення секреції муцинів відбувається розм’якшення калових мас і полегшується їх просування.

Фармакокінетика. b-зв’язані глікозиди (сенозиди) не поглинаються у верхньому відділі кишечнику, не розщеплюються травними ферментами людини. Вони перетворюються бактеріями товстого кишечнику в активний метаболіт. Аглікони поглинаються у верхньому відділі кишечнику. При контакті з киснем активний метаболіт окислюється у реїн і сенозиди які знаходяться у крові, головним чином у вигляді глюкуронідів та сульфатів.

Після перорального застосування сенозидів 3 - 6% метаболітів виводяться з сечею, деякі – з жовчю.

Більшість сенозидів (приблизно 90%) виводяться з калом як поліхінони разом з 2 - 6% незмінених сенозидів, сенідинів, активних метаболітів і реїну. У фармакокінетичних дослідженнях з порошком стручків сени (22 мг сенозидів), що приймалися перорально протягом 7 днів, виявлялася максимальна концентрація в крові 100 нанограмів реїну. Накопичення реїну не спостерігалося. Активні метаболіти, наприклад реїн, потрапляють у незначній кількості в грудне молоко.

Волокна подорожника овального погано перетравлюються і не поглинаються. Після перорального застосування вони виводяться з калом, частково розщеплені кишечною флорою товстого кишечнику.

 

Показання для застосування. Застосовують при запорах, головним чином хронічних, обумовлених атонією і в’ялою перистальтикою товстого кишечнику (у дітей, у людей похилого віку, в післяопераційний період, під час вагітності); для регулювання стула при геморої, проктиті, тріщинах прямої кишки, у лежачих хворих; підготовка до рентгенологічного дослідження та ендоскопії.

 

Спосіб застосування та дози. Гранули приймають, не розжовуючи, з великою кількістю рідини (приблизно 250 мл) після прийманні їжі, переважно ввечері (не раніше, ніж через 30 - 60 хв після приймання їжі). Призначають дорослим і дітям старше 10 років по 5 г або 10 г гранул (1 - 2 чайні ложки) один раз на добу.

Для підготовки до рентгенологічного та ендоскопічного обстежень дорослим призначають одноразово 15 - 30 г (3 - 6 чайні ложки) за 24 год до початку обстеження.

Максимальна добова доза для дорослих не повинна перевищувати 10 г (2 чайні ложки) гранул. Тривалість лікування - не більше 1 - 2 тижнів без консультації лікаря.

 

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Але при постійному тривалому застосуванні можуть виникнути розлади балансу води й електролітів. Діарея може призвести до втрати калію, що може спричинити розлад серцевої функції і міастенії, особливо якщо разом приймаються серцеві глікозиди, сечогінні засоби і адренокортикоїдні стероїди. Також можуть виникнути альбумінурія і гематурія. Крім того, може з’явитися білок або кров у сечі, а також пігментна інфільтрація у слизовій оболонці кишечнику (Pseudomelanosis coli), яка минає відразу після припинення прийому препарату. У поодиноких випадках виникає реакція гіперчутливості до препарату. Під час лікування може спостерігатися забарвлення сечі.

 

Протипоказання. Кишкова непрохідність; декомпенсований цукровий діабет; гострі запальні стани кишечнику (хвороба Крона, виразковий коліт або апендицит); черевний біль невідомого походження; тяжкого зневоднення з втратами води та електролітів; захворювання паренхіми печінки і нирок; діти до 10 років.

 

Передозування. Симптоми: коліка і тяжка діарея з втратою рідини та електролітів.

Лікування. Велика кількість рідини; введення електролітів, особливо калію.

 

Особливості застосування. Хворим на цукровий діабет слід пам’ятати, що 1 чайна ложка препарату містить приблизно 0,96 г сахарози ( що еквівалентно 0,08 ХО).

Препарат не можна застосовувати тривалий час (більше 1 - 2 тижнів) без медичного дозволу.

Вагітність і період лактації.

Протягом перших 3 місяців вагітності Агіолакс® можна застосовувати тільки під наглядом лікаря і у разі, якщо запор не вдається вилікувати зміною у дієті або за допомогою інших агентів збільшення об’єму.

Маленька кількість активних метаболітів (реїн) виділяється у грудному молоці, але про проносний ефект у немовлят не повідомлялося.

Вплив на здатність керування автомобілем або іншими небезпечними механізмами.

Не впливає.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У випадках хронічного застосування дефіцит калію може потенціювати дію ліків, які посилюють скорочувальну функцію серцевого м’яза (серцеві глікозиди). Втрата калію може бути посилена комбінацією з деякими засобами, які збільшують продукцію сечі (діуретики), кортизоном і подібними до кортизону речовинам (адренокортикостероїди) і коренем лакриці.

Кишкове поглинання інших ліків, які приймаються одночасно, може затримуватися.

У інсулінзалежних діабетиків необхідно зменшити дозу інсуліну.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від вологи місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 5 років.

 

 

 
 
 
   
 
 
  РЕГУЛАКС
СЕНАЛЕКС
СЕНАДЕКС
СЕНАДЕ
СЕНАДЕКСИН
ЛАКСИГАЛ
ЛАКТУЛАКС
ШВЕДСЬКА ГІРКОТА Др.ТАЙСС
СЕНАЛДЕ
УЗАРА
 
 

   
Реклама
Відвідайте наші проекти
Відео про Львів на about.lviv.ua
   
 
 

© 2007 www.medicinal.com.ua

При використанні матеріалів сайту пряме посилання на www.medicinal.com.ua є обов’язковим!
Всі матеріали на сайті представлені тільки для ознайомлення