Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 271 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/index.php on line 61 АВОДАРТ » Довідник лікарських засобів та медичних препаратів України
 

www.medicinal.com.ua  
Довідник медичних препаратів України містить інформацію як про сучасні лікарські засоби вітчизняного виробництва, так і виробництва іноземних фармацевтичних фірм та країн СНД. Cклад лікарського засобу, фармакологічні властивості, механізм дії, показання та протипоказання для застосування, дози, побічні ефекти та іншу інформацію, необхідну для проведення раціональної фармакотерапії. Об’єм наданої інформації допоможе вирішити проблему фармакогенетики, а саме: підібрати індивідуальний підхід до лікування кожної людини.
Сподіваємось що довідник буде корисним лікарям, фармацевтам, студентам фармацевтичних та медичних учбових закладів, фахівцям, які займаються створенням та вивченням лікарських засобів.
 
   
 
 
Рейтинг ліків - ліки ТОП 50
ЕЛЕУТЕРОКОК
ФАРМАСЕПТ
ІМУНОФЛАЗІД
ЦЕРАКСОН
ДЕЛУФЕН
ХОЛОСАС
МАТЕРИНКИ ТРАВА
ХОЛІВЕР
ПАНТАСАН
РЕЛАКСИЛ
ГАСТРО-НОРМ
АДАПТОЛ
ХЛОРОФІЛІПТ
ІМПАЗА
Лікарські засоби та медичні препарати на букву А
ЕМСЕФ
ТЕБРИС
ТЕРОФУН
ЯРИНА
КАНЕФРОН
ОКУЛОХЕЕЛЬ
ВЕЛОЗ
ЛЕВАСИЛ
ХОМВІОТЕНЗИН
ІБУПРОФЕН
ЕЛОКОМ
ЗЕСТРА
БАРАЛГЕТАС
ЧЕМЕРИЧНА ВОДА
ОМЕЗ
НАЙЗ
АЕвіт
УКРАЇН
ФАРМАЦИТРОН
ФАРМАТЕКС
БЕТАДИН
АГНУС КОСМОПЛЕКС С
ФЕЗАМ
МАКСИГЕЗИК
ЦЕФОДОКС
ОКСИБРАЛ
ФЕНОТРОПИЛ
ЕВРА
УГРЕСОЛ
РЕГУЛОН
УМКАЛОР
ТЕРАФЛЕКС
ЦЕРЕБРОКУРИН
НАКЛОФЕН
КАПСИОЛ

 

  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Є Ю Я  

АВОДАРТ

 

Виробник, країна: "Laboratoire GlaxoSmithKline" на заводах: "RP Scherer S.A."; "Cardinal Health Germany 405 GmbH" для "GlaxoSmithKline Export Ltd", Франція/Німеччина/Великобританія

Міжнародна непатентована назва: Dutasteride

АТ код: G04CB02.

Лікарська форма: Капсули

Форма випуску: Капсули м'які желатинові по 0,5 мг № 30 у блістерах

Діючі речовини: 1 капсула містить дутастериду - 0.5 мг

Допоміжні речовини: Монодигліцериди каприлової/капринової кислоти, гідрокситолуол бутильований; желатин, гліцерин, титану діоксид, заліза оксид жовтий, чорнила червоні, що містять полівінілу ацетатфталат, поліетиленгліколь, пропіленгліколь, заліза оксид червоний як барвник, тригліцериди та лецитин

Фармакотерапевтична група: Препарати, які застосовуються для лікування онкологічних захворювань

Показання: Лікування та запобігання прогресуванню доброякісної гіперплазії передміхурової залози шляхом зменшення її розмірів; зменшення ризику виникнення гострої затримки сечі та необхідності хірургічного втручання.

Термін придатності:

Номер реєстраційного посвідчення: UA/1599/01/01

Термін дії посвідчення: з 26.07.2004 до 26.07.2009

Наказ МОЗ: 372 від 26.07.2004ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АВОДАРТ

(AVODART)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: дутастерид, 5 alpha, 17 beta-N-2,5-bis(trifluoromethyl)phenyl]

-3oxo-4-azaandrost-1-ene-17-carboxamide.

основні фізико-хімічні властивості: жовті, непрозорі, довгасті м´які желатинові капсули з червоним відбитком GX CE2 на одному боці;

склад: 1 капсула містить дутастериду 0,5 мг;

допоміжні речовини: монодигліцериди каприлової/капринової кислоти, гідрокситолуол бутильований;

оболонка капсули: желатин, гліцерин, титану діоксид, заліза оксид жовтий, чорнила червоні (що містять полівінілу ацетатфталат, поліетиленгліколь, пропіленгліколь, заліза оксид червоний як барвник), тригліцериди та лецитин.

Форма випуску. Капсули м´які желатинові.

Фармакотерапевтична група. Засіб для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози, інгібітор тестостерон-5a-редуктази. Код АТС G04CB02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Дутастерид – подвійний інгібітор 5a-редуктази, який гальмує як тип 1, так і тип 2 ізоферментів 5a-редуктази, що відповідають за перетворення тестостерону на 5a-дигідротестостерон. Дигідротестостерон – це андроген, що у першу чергу відповідає за гіперплазію тканини передміхурової залози. Максимальне зменшення дигідротестостерону на фоні прийому Аводарту залежить від дози і спостерігається у перші 1-2 тижні. Після 1-го та 2 –го тижня лікування Аводартом у добовій дозі 0,5 мг середня концентрація дигідротестостерону зменшується на 85% та 90% відповідно.

У хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози, які отримували 0,5 мг дутастеріду на добу, середнє зниження рівня дигідротестостерону становило 94% через 1 рік та 93% - через 2 роки лікування, середній рівень тестостерону підвищувався на 19% через 1 і через 2 роки. Це передбачуваний наслідок гальмування 5a-редуктази, і він не приводить до появи будь-яких відомих побічних ефектів.

За даними багатоцентрових плацебо контрольованих подвійних сліпих клінічних досліджень за участі 4 325 чоловіків хворих на гіперплазію передміхурової залози (більше 30 см3), застосування Аводарту у дозі

0,5 мг/добу мало результатом запобігання прогресуванню хвороби як шляхом зменшення ризику гострої затримки сечі і необхідності у хірургічному втручанні, так і статистично достовірним покращанням стану нижніх сечових шляхів, збільшенням максимуму швидкості сечовиділення та зменшенням об´єму передміхурової залози порівняно з плацебо. Всі вищезазначені зміни спостерігались протягом 24 місяців.

Фармакокінетика. Дутастерид застосовується перорально у вигляді розчину у м´яких желатинових капсулах. Після прийому разової дози 0,5 мг пік концентрації препарату у сироватці крові спостерігається через 1-3 години. Абсолютна біодоступність становить 60% відносоно 2-годинної внутрішньовенної інфузії. Біодоступність не залежить від прийому їжі.

Дутастерид після одноразового чи багаторазового прийому має великий об´єм розподілення (від 300 до 500 л). Процент зв´язування з білками високий - більше 99,5%.

При застосуванні у добовій дозі 60% постійної стійкої концентрації дутастериду у сироватці крові досягається через 1 місяць лікування і приблизно 90% - через 3 місяці. Стійка постійна концентрація дутастериду приблизно 40 нг/мл у сироватці досягається після 6 місяців лікування у добовій дозі 0,5 мг. Аналогічно до сироватки крові стійка концентрація дутастериду у сім´яній рідині досягається через 6 місяців. Після 52 тижнів лікування середня концентрація дутастериду у сім´яній рідині становить 3,4 нг/мл ( у межах від 0,4 до 14 нг/мл). Процент розподілення дутастериду із сироватки до сім´яної рідини - приблизно 11,5%.

In vitro дутастерид метаболізується ферментами CYP 450-3A4 цитохрому Р450 людини до двох моногідроксильних метаболітів, але не метаболізується за допомогою ферментів CYP 450-1A2, 2С9, 2С19 або 2D6.

У сироватці людини, за даними спектрометричного аналізу, виявляється незмінений дутастерид, 3 головних метаболіти (4´-гідроксидутастерид, 1,2-дигідродутастерид та 6-гідроксидутастерид) і 2 малих метаболіта (6,4´-дигідроксидутастерид і 15 гідроксидутастерид).

Дутастерід інтенсивно метаболізується. Після перорального прийому дутастеріду у дозі 0,5 мг/добу від 1% до 15,4% (в середньому 5,4%) прийнятої дози виводиться з фекаліями у вигляді незміненого дутастериду. Решта прийнятої дози виводиться у вигляді метаболітів.

У сечі виявляються лише сліди незміненого дутастериду (менше 0,1% прийнятої дози). Кінцевий період напіввиведення дутастериду становить 3-6 тижнів. Залишки дутастериду у сироватці крові можуть бути виявлені через 4-6 місяців після закінчення лікування.

Показання для застосування.

Аводарт застосовується для лікування та запобігання прогресуванню доброякісної гіперплазії передміхурової залози шляхом зменшення розмірів передміхурової залози, пом´якшення симптомів хвороби, покращання відтоку сечі, зменшення ризику виникнення гострої затримки сечі та необхідності хірургічного втручання.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі чоловіки (включаючи хворих похилого віку)

Рекомендованою дозою Аводарту є 1 капсула (0,5 мг) на добу для перорального прийому. Капсулу слід ковтати цілою.

Аводарт можна приймати незалежно від прийому їжі.

Незважаючи на те, що полегшення від прийому препарату може спостерігатись на ранній стадії, для об´єктивної оцінки ефективності дії препарату лікування слід продовжувати не менше 6 місяців.

Ниркова недостатність

Для хворих з нирковою недостатністю дозу змінювати не треба.

Печінкова недостатність

Фармококінетика дутастериду у хворих на печінкову недостатність не вивчалась.

Побічна дія.

Такі побічні реакції спостерігались, за даними клінічних досліджень, з частотою виникнення більше 1%

Побічна реакція

Частота виникнення протягом 1-го року лікування

Частота виникнення протягом 2-го року лікування


Плацебо

(n = 2158)

Аводарт

(n = 2167)

Плацебо

(n = 1736)

Аводарт

(n = 1744)

Імпотенція

3 %

6 %

1 %

2 %

Зміна

(зменшення) лібідо

2 %

4 %

<1 %

< 1 %

Порушення еякуляції

< 1 %

2 %

< 1 %

< 1 %

Гінекомастія+

< 1 %

1 %

< 1 %

1 %

+

Включаючи болісність молочної залози та її гіпертрофію.

Протипоказання.

Аводарт протипоказаний хворим з підвищеною чутливістю до дутастериду, інших інгібіторів 5a-редуктази або інших компонентів препарату.

Аводарт протипоказаний для лікування жінок та дітей.

Передозування.

За даними клінічних досліджень, у волонтерів разові дози дутастериду до 40 мг/добу (у 80 разів вищих за терапевтичні) протягом 7 днів не спричинювали занепокоєнь з огляду на безпеку їх застосування. У клінічних дослідженнях застосовувались дози дутастериду по 5 мг/добу протягом 6 місяців без появи додаткових побічних реакцій у порівнянні зі застосуванням дутастериду у дозах 0,5 мг/добу.

Специфічного антидоту немає, тому у випадку можливого передозування проводиться симптоматична та підтримуюча терапія.

Особливості застосування.

Дутастерид може абсорбуватись через шкіру, тому жінки та діти повинні уникати контакту з негерметичними капсулами. Якщо рідина з капсули потрапила на шкіру, її слід негайно промити водою з милом.

Вплив печінкової недостатності на фармакокінетику дутастериду не вивчений. Оскільки дутастерид інтенсивно метаболізується і має період напіввиведення від 3 до 5 тижнів, препарат слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюваннями печінки.

Вплив на специфічний антиген передміхурової залози (PSA) та виявлення раку передміхурової залози.

Перед початком курсу лікування дутастеридом та періодично під час лікування пацієнту повинно бути проведене пальцеве ректальне обстеження, як і інші методи виявлення раку передміхурової залози.

Концентрація специфічного антигену передміхурової залози (PSA) є важливим компонентом скринінгового процесу для виявлення раку передміхурової залози. Звичайно концентрація PSA у сироватці крові вища за 4 нг\мл (Hybritech) потребує подальшого вивчення та проведення біопсії простати. Лікар також повинен пам´ятати, що вихідний рівень PSA нижче 4 нг/мл у хворих, які лікуються дутастеридом, не виключає можливості діагностування у них раку простати.

Лікування Аводартом знижує рівень сироваткового PSA у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози приблизно на 50% через 6 місяців, навіть за наявності раку передміхурової залози. Хоча можуть бути індивідуальні коливання, прогнозується зниження PSA приблизно на 50%, оскільки воно спостерігалось в усьому діапазоні вихідних значень PSA (від 1,5 до 10 нг/мл). Таким чином, для того щоб інтерпретувати значення специфічного антигену передміхурової залози у чоловіків, які лікувались Аводартом протягом 6 місяців і більше, значення PSA слід подвоювати для порівняння з нормальними діапазонами PSA у чоловіків, які не лікувались.

Це уточнення необхідно для того, щоб кількісне визначення PSA залишалось чутливим та специфічним методом виявлення раку передміхурової залози. Будь-яке стійке підвищення PSA під час лікування Аводартом слід вивчити, включаючи можливість невідповідності терапії Аводартом.

Загальний рівень PSA у сироватці крові повертається до вихідного рівня через 6 місяців після закінчення лікування. Співвідношення вільного PSA до загального рівня PSA залишається сталим навіть під час лікування Аводартом. Тому, якщо лікар вирішить використати як визначення раку передміхурової залози процент вільного PSA у хворого, який лікується Аводартом, ніякого подвоєння значення вільного PSA проводити не треба.

Аводарт протипоказаний для лікування жінок.

Вплив на здатність керувати автомобілем і іншими механізмами.

Виходячи з фармакокінетичних та фармакодинамічних властивостей, дутастерид не має впливу на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Вивчення метаболізму in vitro показало, що дутастерид метаболізується ізоферментом CYP3A4 цитохрому Р450 людини. Тому концентрації дутастериду у сироватці крові можуть збільшуватись у присутності інгібіторів CYP3A4.

У дослідженнях другої фази було показано зменшення кліренсу дутастериду при одночасному застосуванні з інгібіторами CYP3A4 верапамілом (37%) і дилтіаземом (44%) , але не спостерігалось зменшення кліренсу при одночасному застосуванні з амлодипіном, іншим антагоністом кальцієвих канальців.

Зменшення кліренсу і відповідне збільшення впливу дутастериду в присутності

інгібіторів CYP3A4 не має великого клінічного значення у зв´язку з широким спектром безпеки препарату (пацієнти протягом 6 місяців отримували дозу препарату, що в 10 разів перевищувала рекомендовану), тому необхідності у коректуванні дози немає.

In vitro дутастерид не метаболізується ізоферментами CYP1A2, CYP2С9, CYP2С19 та CYP2В6 цитохрому Р450 людини.

Дутастерид не пригнічує ферменти цитохрому Р450 людини in vitro і не індукує ізоферменти CYP1A, CYP2B, CYP3A цитохрому Р450 щурів та собак in vivo.

У дослідженнях in vitro було показано, шо дутастерид не витісняє варфарин, діазепам або фенітоїн із зв´язку з білками плазми, як і ці компоненти не заміщують дутастерид. Було проведено вивчення взаємодії дутастеририду з тамсулозином, теразоцином, варфарином, дигоксином та холестераміном. Клінічно значущої взаємодії виявлено не було.

Хоча специфічних досліджень з вивчення взаємодії з іншими препаратами не проводилось, близько 90% всіх пацієнтів у клінічних дослідженнях дутастериду отримували інші медикаменти. Ніяких клінічно значущих побічних реакцій не було відмічено при одночасному застосуванні дутастериду з антигіперліпідемічними препаратами, з інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, бета-адреноблокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, кортикостероїдами, діуретиками, нестероїдними протизапальними препаратами, інгібіторами фосфодіестерази типу V та хіноліновими антибіотиками.

За даними дослідження з вивчення взаємодії тамсулозину або теразоцину у комбінації з Аводартом протягом 2 тижнів, ніяких ознак фармакокінетичної або фармакодинамічної взаємодії не виявлено. За даними більш тривалого дослідження (протягом 9 місяців) дутастериду у комбінації з тамсулозином, було показано, що комбінація Аводарту з альфа-блокаторами добре переноситься хворими.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30°С в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

 
 
 
   
 
 
  АДЕНОСТЕРИД-ЗДОРОВ'Я
ПЕНЕСТЕР
ТАДЕНАН
РАНОПРОСТ
РЕКВІП
ОМНІК
ГарбЕол
ОМІКС
ЗЕФФІКС
ТАМСОЛ
 
 

   
Реклама
Відвідайте наші проекти
Відео про Львів на about.lviv.ua
   
 
 

© 2007 www.medicinal.com.ua

При використанні матеріалів сайту пряме посилання на www.medicinal.com.ua є обов’язковим!
Всі матеріали на сайті представлені тільки для ознайомлення