Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 271 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/index.php on line 61 АЗИЦИН » Довідник лікарських засобів та медичних препаратів України
 

www.medicinal.com.ua  
Довідник медичних препаратів України містить інформацію як про сучасні лікарські засоби вітчизняного виробництва, так і виробництва іноземних фармацевтичних фірм та країн СНД. Cклад лікарського засобу, фармакологічні властивості, механізм дії, показання та протипоказання для застосування, дози, побічні ефекти та іншу інформацію, необхідну для проведення раціональної фармакотерапії. Об’єм наданої інформації допоможе вирішити проблему фармакогенетики, а саме: підібрати індивідуальний підхід до лікування кожної людини.
Сподіваємось що довідник буде корисним лікарям, фармацевтам, студентам фармацевтичних та медичних учбових закладів, фахівцям, які займаються створенням та вивченням лікарських засобів.
 
   
 
 
Рейтинг ліків - ліки ТОП 50
ЕЛЕУТЕРОКОК
ФАРМАСЕПТ
ІМУНОФЛАЗІД
ЦЕРАКСОН
ДЕЛУФЕН
ХОЛОСАС
МАТЕРИНКИ ТРАВА
ХОЛІВЕР
ПАНТАСАН
РЕЛАКСИЛ
ГАСТРО-НОРМ
АДАПТОЛ
ХЛОРОФІЛІПТ
ІМПАЗА
Лікарські засоби та медичні препарати на букву А
ЕМСЕФ
ТЕБРИС
ТЕРОФУН
ЯРИНА
КАНЕФРОН
ОКУЛОХЕЕЛЬ
ВЕЛОЗ
ЛЕВАСИЛ
ХОМВІОТЕНЗИН
ІБУПРОФЕН
ЕЛОКОМ
ЗЕСТРА
БАРАЛГЕТАС
ЧЕМЕРИЧНА ВОДА
ОМЕЗ
НАЙЗ
АЕвіт
УКРАЇН
ФАРМАЦИТРОН
ФАРМАТЕКС
БЕТАДИН
АГНУС КОСМОПЛЕКС С
ФЕЗАМ
МАКСИГЕЗИК
ЦЕФОДОКС
ОКСИБРАЛ
ФЕНОТРОПИЛ
ЕВРА
УГРЕСОЛ
РЕГУЛОН
УМКАЛОР
ТЕРАФЛЕКС
ЦЕРЕБРОКУРИН
НАКЛОФЕН
КАПСИОЛ

 

  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Є Ю Я  

АЗИЦИН

 

Виробник, країна: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ, Україна

Міжнародна непатентована назва: Azithromycin

АТ код: J01FA10.

Лікарська форма: Капсули

Форма випуску: Капсули по 0,25 г №6 у контурних чарункових упаковках

Діючі речовини: 1 капсула містить азитроміцину - 0.25 г

Допоміжні речовини:

Фармакотерапевтична група: Антибіотики-макроліди та азаліди

Показання: Інфекції верхніх дихальних шляхів (бактеріальні фарингіти та тонзиліти); нижніх дихальних шляхів (бактеріальні бронхіти, пневмонії); ЛОР-органів (середній отит, синусит, ларингіт); сечостатевої системи (уретрит та цервіцит); шкіри та м'яких тканин тощо.

Термін придатності:

Номер реєстраційного посвідчення: UA/0137/01/01

Термін дії посвідчення: з 11.12.2003 до 11.12.2008

Наказ МОЗ: 572 від 11.12.2003


ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЗИЦИН

(AZICIN)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви : аzithromycin;

(2R,3S,4R,5R,8R,10R,11R,12S,13S,14R)-13-[(2,6-дидеокси-3-С-метил-3-О-метил-α-L-

рибо-гексопіранозил)окси]-2-етил-3,4,10-

тригідрокси-3,5,6,8,10,12,14-гептаметил-11-[[3,4,6-тридеокси-3-(диметиламіно)-β-D- ксило-гексопіранозил]окси]-1окса-6-азациклопентадекан-15-он дигідрат;


основні фізико-хімічні властивості : тверді капсули, з кришечкою і корпусом білого кольору, що містять порошок білого кольору;

склад : 1 капсула містить азитроміцину 250 мг;

допоміжні речовини:лактози моногідрат, натрію лаурилсульфат, полівінілпіролідон kollidon® k 25 або plasdone® k 25 , магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди. Код АТС J01FА10.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Азицин – представник нової підгрупи макролідних антибіотиків – азалідів. Зв’язується із субодиницею 50S рибосоми 70S чутливих мікроорганізмів, пригнічуючи РНК-залежний синтез білка, сповільнює ріст і розмноження бактерій, при високих концентраціях можливий бактерицидний ефект.

Має широкий спектр антимікробної дії. До препарату чутливі грампозитивні коки - Streptococcus pneumoniae, S.pyogenes, S.agalactiae, стрептококи груп С, F і G, S.viridans; Staphylococcus aureus; грамнегативні бактерії - Haemophilus influenzae, Н.parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bordatella pertussis, B.parapertussis, Legionella pneumophila, H.ducrei, Campylobacter jejuni, Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis; деякі анаеробні мікроорганізми – Bacteroides bivius, Clostridium perfringens, Peptostreptococcus species, а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Treponema pallidum, Borrelia burgdoferi. Не впливає на грампозитивні мікроорганізми, стійкі до еритроміцину.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо Азицин швидко всмоктується з травного каналу. Біодоступність становить близько 37 % (ефект “першого проходження”). Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 2,5-3 години і становить 0,4 мг/л при прийомі внутрішньо 500 мг азитроміцину. Препарат добре проникає в дихальні шляхи, органи і тканини урогенітального тракту, зокрема у передміхурову залозу, у шкіру і м’які тканини. Концентрація препарату в тканинах і клітинах у 10-100 разів вища, ніж у сироватці крові. Стабільний рівень у плазмі досягається через 5-7 днів. Препарат у великій кількості накопичується у фагоцитах, які транспортують його у місця інфекції і запалення, де поступово вивільняють у процесі фагоцитозу.

З білками зв’язується обернено пропорційно концентрації в крові (7-50 % препарату). Близько 35 % метаболізується в печінці шляхом деметилювання, втрачаючи активність.

Більше 50 % дози виводиться із жовчю у незміненому вигляді, приблизно 4,5 % - із сечею протягом 72 годин.

Період напіввиведення із плазми - 14-20 годин (в інтервалі 8-24 годин після прийому препарату) і 41 годину (в інтервалі 24-72 годин). Прийом їжі значно змінює фармакокінетику.

З віком параметри фармакокінетики не змінюються у чоловіків (65-85 років), у жінок збільшується Сmax на 30-50 %.

Показання для застосування. Інфекції верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів: ангіна, фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит; інфекції нижніх дихальних шляхів: бактеріальний бронхіт, хронічний бронхіт у стадії загострення, інтерстиціальна і альвеолярна пневмонії; інфекції шкіри і м'яких тканин (бешиха, імпетиго, повторно інфіковані дерматити); інфекції, що передаються статевим шляхом (неускладнений уретрит, цервіцит); хвороба Лайма (борреліоз) для лікування початкової стадії (erythema migrans); захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційовані з Helicobacter pylori.

Спосіб застосування та дози. Азицин приймають один раз на добу, за годину до їди або через 2 години після їди, протягом 3 або 5 днів.

Дорослим при інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів, шкіри, м’яких тканин – 500 мг (2 капсули) у перший день, потім по 250 мг (1 капсула) з 2-го по 5-й день або по 500 мг (2 капсули) одноразово, протягом 3 днів. Курсова доза – 1,5 г.

При інфекціях, що передаються статевим шляхом, - по 1 г одноразово.

Хвороба Лайма (для лікування початкової стадії) – в перший день 1 г, з 2-го по 5-й день – по 500 мг (курсова доза - 3 г ).

Захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційовані з Helicobacter pylori, – по 1 г на добу, протягом 3 днів, у складі комбінованої терапії.

Дітям старше 6 років призначають препарат з урахуванням маси тіла: у перший день – 10 мг/кг, але не більше 500 мг на добу, у наступні 4 дні – по 5 мг/кг, 1 раз на добу, але не більше 250 мг. Курсова доза - 30 мг/кг маси тіла.

У разі пропущення прийому препарату пропущену дозу слід прийняти якомога скоріше, а наступні – з перервою у 24 години.

Побічна дія. Азицин рідко спричинює побічні реакції. Можливі ускладнення з боку травного каналу (здуття живота, нудота, блювання, пронос, біль у животі). У більшості випадків небажані ефекти слабко виражені і не вимагають відміни препарату. Можливо транзиторне, помірне підвищення активності ферментів печінки, нейтропенія, рідко – нейтрофілія і еозинофілія, холестатична жовтуха, біль у грудях, серцебиття. Іноді можлива сонливість, нефрит, вагініт, кандидоз, десенсибілізація, у дітей – нервозність, безсоння, кон‘юнктивіт. Через 2-3 тижні після припинення лікування змінені показники повертаються до норми. Шкірні реакції (висипання) виникають дуже рідко.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості до макролідних антибіотиків, дітям до 6 років у даній лікарській формі; при тяжких порушеннях функції печінки, при вагітності і лактації (на час лікування годування груддю припиняють).

Передозування. При передозуванні Азицину з'являється біль у животі, нудота,, блювота, діарея іноді апорексия, запор. Розвивається підвищення активності трансаміназ, холестатиний гепатит, жовтушність склер, видимих слизових оболонок.

З боку ЦНС нездужання слабкість, головний біль, запаморочення, порушення слуху.

Лікування: при необхідності промивають шлунок, призначають всередину завис активованого вугілля, очисну клізму.

У важких випадках проводять заходи щодо відновлення водно-електролітного балансу і екстракорпоральну гемосорбцію. Специфічного антидоту не існує.

Особливості застосування. У зв’язку з особливостями фармакокінетики препарату при наведених показаннях для застосування не виникає необхідності застосовувати препарат протягом більш тривалого часу, ніж це зазначено в інструкції. Для осіб похилого віку немає необхідності змінювати дозу. Не рекомендується призначати препарат в періоди вагітності і лактації.

Слід обережно застосовувати Азицин для лікування хворих з тяжким порушенням видільної функції нирок і печінки, при серцевих аритміях (можливі шлуночкові аритмії і подовження інтервалу QT). Після відміни препарату у деяких пацієнтів можуть зберігатися реакції гіперчутливості, що потребує специфічної терапії під наглядом лікаря.

При незначному порушенні функції нирок (кліренс креатиніну більше 40 мл/хв) немає необхідності в корекції дози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антацидні засоби сповільнюють всмоктування Азицину тому необхідно приймати препарати з інтервалом не менше 2 годин.

Не відмічено взаємодії препарату з теофіліном, пероральними антикоагулянтами, карбамазепіном, фенітоїном, триазоламом, дигоксином, ерготаміном, циклоспорином.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25 0С.

Термін придатності – 2 роки.


 
 
 
   
 
 
  ЗИМАКС
ЗИТРОКС
АЗИНОМ
АЗИТРО
АЗИТРАЛ
АЗИВОК
ХЕМОМІЦИН
ЗИТРОЛІД
АЗРО
ЦЕФАНГІН
 
 

   
Реклама
Відвідайте наші проекти
Відео про Львів на about.lviv.ua
   
 
 

© 2007 www.medicinal.com.ua

При використанні матеріалів сайту пряме посилання на www.medicinal.com.ua є обов’язковим!
Всі матеріали на сайті представлені тільки для ознайомлення