Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/inc/mysqli.class.php on line 147 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 271 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/badmin6/domains/medicinal.com.ua/public_html/index.php on line 61 АЗРО » Довідник лікарських засобів та медичних препаратів України
 

www.medicinal.com.ua  
Довідник медичних препаратів України містить інформацію як про сучасні лікарські засоби вітчизняного виробництва, так і виробництва іноземних фармацевтичних фірм та країн СНД. Cклад лікарського засобу, фармакологічні властивості, механізм дії, показання та протипоказання для застосування, дози, побічні ефекти та іншу інформацію, необхідну для проведення раціональної фармакотерапії. Об’єм наданої інформації допоможе вирішити проблему фармакогенетики, а саме: підібрати індивідуальний підхід до лікування кожної людини.
Сподіваємось що довідник буде корисним лікарям, фармацевтам, студентам фармацевтичних та медичних учбових закладів, фахівцям, які займаються створенням та вивченням лікарських засобів.
 
   
 
 
Рейтинг ліків - ліки ТОП 50
ЕЛЕУТЕРОКОК
ФАРМАСЕПТ
ІМУНОФЛАЗІД
ЦЕРАКСОН
ДЕЛУФЕН
ХОЛОСАС
МАТЕРИНКИ ТРАВА
ХОЛІВЕР
ПАНТАСАН
РЕЛАКСИЛ
ГАСТРО-НОРМ
АДАПТОЛ
ХЛОРОФІЛІПТ
ІМПАЗА
Лікарські засоби та медичні препарати на букву А
ЕМСЕФ
ТЕБРИС
ТЕРОФУН
ЯРИНА
КАНЕФРОН
ОКУЛОХЕЕЛЬ
ВЕЛОЗ
ЛЕВАСИЛ
ХОМВІОТЕНЗИН
ІБУПРОФЕН
ЕЛОКОМ
ЗЕСТРА
БАРАЛГЕТАС
ЧЕМЕРИЧНА ВОДА
ОМЕЗ
НАЙЗ
АЕвіт
УКРАЇН
ФАРМАЦИТРОН
ФАРМАТЕКС
БЕТАДИН
АГНУС КОСМОПЛЕКС С
ФЕЗАМ
МАКСИГЕЗИК
ЦЕФОДОКС
ОКСИБРАЛ
ФЕНОТРОПИЛ
ЕВРА
УГРЕСОЛ
РЕГУЛОН
УМКАЛОР
ТЕРАФЛЕКС
ЦЕРЕБРОКУРИН
НАКЛОФЕН
КАПСИОЛ

 

  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Є Ю Я  

АЗРО

 

Виробник, країна: "EIS Eczacibasi Ilac Sanay ve Ticzaret" A.S., Туреччина

Міжнародна непатентована назва: Azithromycin

АТ код: J01FA10.

Лікарська форма: Порошок для приготування суспензії

Форма випуску: Порошок для приготування 15 мл суспензії для перорального застосування, 200 мг/5 мл по 12,588 г у флаконах № 1 у комплекті з розчинником по 7,5 мл у флаконах № 1

Діючі речовини: 5 мл готової суспензії містять азитроміцину - 200.0 мг

Допоміжні речовини: Сахароза, натрію фосфат, натрію бензоат, гідроксипропілцелюлоза, камедь ксантанова, штучний вишневий ароматизатор, порошковий банановий ароматизатор

Фармакотерапевтична група: Антибіотики-макроліди та азаліди

Показання: Інфекції дихальних шляхів і ЛОР-органів, шкіри та підшкірної клітковини, сечостатевої системи, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами.

Термін придатності:

Номер реєстраційного посвідчення: UA/1422/02/01

Термін дії посвідчення: з 09.12.2004 до 09.12.2009

Наказ МОЗ: 610 від 09.12.2004


ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЗРО

(AZRO)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви : Azithromycinum, (2R,3S,4R,5R,8R,10R,11R,12S,13S,14R)-13

- [(2,6- дидеокси- 3- С- метил- 3- О- метил- α- L- рибо- гексопіранозил) окси]- 2- етил- 3,4,10-
тригідрокси- 3,5,6,8,10,12,14- гепаметил-11-[[3,4,6- тридеокси-3-(диметиламіно)-β-D-ксило-

гексопіранозил]окси]-1-окса-6-азациклопентадекан-15-он дигідрат;

основні фізико-хімічні властивості: білі, однорідні, розсипчасті дрібні гранули, з вишневим ароматом;

склад: 5 мл суспензії містять азитроміцину 200 мг (у вигляді азитроміцину дигідрату);

допоміжні речовини: сахароза, натрію фосфат трьохосновний (безводний), натрію бензоат, гідроксипропілцелюлоза, камедь ксантанова, штучний вишневий ароматизатор, порошковий банановий ароматизатор.

Форма випуску.

Порошок для приготування суспензії для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Код АТС J01 F A10.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Антибіотик широкого спектра дії групи макролідів. В порівнянні з іншими антибіотиками групи макролідів препарат має найбільш виражений бактерицидний ефект, проникає у тканини, клітини та рідини організму. Для досягнення клінічного ефекту у більшості випадків достатньо 3-денного курсу лікування.

Азитроміцин активний відносно грампозитивних аеробних мікроорганізмів (включаючи штами, що продукують β-лактамази): Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus agalactiae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, стрептококи груп С, F, G. Грампозитивні мікроорганізми, які стійкі до дії еритроміцину, мають перехресну резистентність до азитроміцину. Більшість штамів Enterococcus faecalis та метициліно-резистентні стафілококи також стійкі до дії азитроміцину.

Грамнегативними аеробними мікроорганізмами, які чутливі до дії азитроміцину, є Bordetella pertussis, Bordetella parapertussis, Gardnerella vaginalis, Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Haemophilus ducreyi, Legionella pneumophila, Moraxella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae. Грамнегативними анаеробами, чутливими до дії препарату, є Bacteroides bivius, Clostridium perfringens, Peptostreptococcus spp.

Активний по відношенню до внутрішньоклітинних та інших мікроорганізмів, у тому числі: Borrelia burgdorferi, Chlamydia trachomatis та Chlamydia pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Listeria monocitogenes, Treponema pallidum, Ureaplasma urealyticum.

Фармакокінетика.

Після перорального прийому препарат добре всмоктується та швидко розповсюджується у тканинах організму у досить великих концентраціях, які перевищують концентрації у плазмі крові. Завдяки властивості азитроміцину проникати всередину лейкоцитів (гранулоцитів та моноцитів/макрофагів), з якими він транспортується у вогнище запалення, та особливості препарату накопичуватися у цих клітинах, концентрація антибіотика у місці запалення у 6 разів перевищує концентрацію в інтактних тканинах. Азитроміцин повільно виводиться з організму, що дозволяє приймати його один раз на добу та скоротити тривалість лікування до 5 діб. У тканинах високі концентрації активної речовини зберігаються ще 5-7 днів після прийому останньої дози азитроміцину. Виводиться з жовчю, невелика кількість – з сечею.

Показання для застосування.

Препарат застосовують перорально для лікування інфекційних захворювань, спричинених чутливими до азитроміцину мікроорганізмами, у тому числі інфекції дихальних шляхів і ЛОР-органів (гострий фарингіт, тонзиліт; скарлатина; гострий середній отит; гострий синусит; гострий бронхіт, загострення хронічного бронхіту; пневмонія, коклюш, паракоклюш); інфекції шкіри та підшкірної клітковини (бешихове запалення шкіри, імпетиго, повторно інфіковані дерматози, початкова стадія хвороби Лайма); інфекції сечостатевої системи (гострий неспецифічний (хламідійний) або гонококовий уретрит, цервіцит, кольпіт).

Спосіб застосування та дози.

Приготування суспензії.

Для приготування суспензії флакон з порошком необхідно струснути. Провернути та відірвати кришку пластикового флакона з дистильованою водою, вміст вилити у флакон з порошком.

1 мл приготовленої суспензії містить 40 мг азитроміцину.

Свіжоприготовлену суспензію зберігати не більше 5 днів при кімнатній температурі.

Дозування.

Дітям при інфекціях дихальних шляхів, ЛОР-органів, шкіри, м’яких тканин у перший день лікування препарат призначають, розраховуючи 10 мг на 1 кг маси тіла дитини, у наступні дні лікування − по 5 мг/кг 1 раз на добу. Курс лікування становить 3 дні.

При хворобі Лайма (хронічній мігруючій еритемі) в перший день лікування препарат призначають в дозі 20 мг на 1 кг маси тіла, у подальшому – 10 мг на 1 кг маси тіла. Курс лікування становить 5 днів.

Залежно від маси тіла дитини рекомендується наступна схема дозування:

Маса тіла дитини (вік)

Триденний курс лікування

П’ятиденний курс лікування

Менше 15 кг

(6 місяців–3 роки)

10 мг/кг на день

1-й день – 10 мг/кг, протягом наступних 4 днів – 5 мг/кг на день

15-25 кг (3–7 років)

200 мг на день

1-й день – 200 мг, протягом наступних 4 днів – 100 мг 1 раз на день

26-35 кг (8–11 років)

300 мг на день

1-й день – 300 мг, протягом наступних 4 днів – 150 мг 1 раз на день

36-45 кг (12–14 років)

400 мг на день

1-й день – 400 мг, протягом наступних 4 днів – 200 мг 1 раз на день

Препарат приймають перорально обов’язково за 1 годину до або через 2 години після їди.

Безпосередньо після прийому суспензії дитині необхідно дати випити декілька ковтків чаю або води для того, щоб змити та проковтнути суспензію, що залишилась у ротовій порожнині.

Перед застосуванням флакон із суспензією кожен раз необхідно струшувати.

Препарат Азро комплектується мірною ложкою і дозуючим пристроєм, призначеним для забору точної дози препарату в обсязі до 5 мл при лікуванні дитини з масою тіла менше 20 кг. Шкала дозуючого пристрою розрахована як на триденний, так і на п’ятиденний курс лікування. Мінімальна поділка шкали – 0,25 мл. Розрахунок дози суспензії, яку слід набрати в дозуючий пристрій, провадиться по формулі:

маса тіла (кг) x добова доза, що рекомендується (мг/кг) x 5

Кількість суспензії (мл) = ----------------------------------------------------------------------------

200

Рекомендації щодо застосування дозуючого пристрою.

1. Після приготування суспензії вийняти дозуючий пристрій із захисного кожуха і помістити усередину флакона.

2. Наповнити дозуючий пристрій до поділки, що відповідає дозі, визначеній по вищенаведеній формулі, або дозі, призначеній лікарем.

3. Вилити вміст дозуючого пристрою в мірну ложку.

4. Промити дозуючий пристрій і помістити його в захисний кожух.

Побічна дія.

При застосуванні препарату Азро можливі такі побічні ефекти.

Загальні клінічні прояви: відсутність апетиту, нудота, блювання, біль в грудях, біль в животі.

Алергічні прояви: свербіж, висипка на шкірі.

Шлунково-кишковий тракт: метеоризм, закреп, дисбактеріоз кишечнику, прояви псевдомембранозного коліту, холестатична жовтяниця, діарея.

Серцево-судинна система: тахікардія, серцеві аритмії.

Центральна нервова система: сонливість, запаморочення; у дітей віком до 3 років у рідких випадках можливе виникнення збудження, гіперкінезів.

Лабораторні показники крові: можливе помірне транзиторне підвищення рівня ферментів печінки, у рідких випадках – нейтрофілія, нейтропенія, еозинофілія.

Можливо також виникнення проявів кон’юнктивіту, нефриту, вагініту, кандидозу, фотосенсибілізації шкіри.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до антибіотиків-макролідів та компонентів препарату.

Дитячий вік до 6 місяців.

Передозування.

При передозуванні препарату можуть виникнути виражені алергічні реакції, тимчасова втрата слуху, сильна нудота, блювання, діарея. У такому випадку слід припинити прийом препарату і застосувати заходи щодо виведення препарату (промивання шлунка, призначення активованого вугілля), а також симптоматичну терапію.

Особливості застосування.

Дітям віком до 6 місяців призначати препарат не рекомендується.

Слід з обережністю призначати препарат хворим з тяжкими порушеннями функції нирок та печінки, хворим з серцевими аритміями (при застосуванні азитроміцину можливе виникнення шлуночкових аритмій, збільшення інтервалу PQ на електрокардіограмі).

У період вагітності препарат призначають тільки тоді, коли очікуваний ефект від лікування для матері перевищує потенційний ризик для плоду та дитини. За необхідності призначення препарату в період лактації слід вирішити питання щодо припинення грудного вигодовування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Абсорбція азитроміцину суттєво знижується при застосуванні разом з антацидними засобами, які містять алюміній і магній, або з блокаторами Н2-гістамінових рецепторів. Тому рекомендується, щоб інтервал між їх прийомом та застосуванням азитроміцину становив не менше 2 годин.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30 °С, у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 2 роки.

Термін придатності після розведення - 5 діб.

Не застосовувати препарат після закінчення зазначеного на упаковці терміну придатності.


 
 
 
   
 
 
  АЗИНОМ
АЗИТРАЛ
ЗИТРОЛІД
АЗИВОК
ХЕМОМІЦИН
ЗИМАКС
АЗИТРО
АЗИЦИН
ЗИТРОКС
ЦЕФОДОКС
 
 

   
Реклама
Відвідайте наші проекти
Відео про Львів на about.lviv.ua
   
 
 

© 2007 www.medicinal.com.ua

При використанні матеріалів сайту пряме посилання на www.medicinal.com.ua є обов’язковим!
Всі матеріали на сайті представлені тільки для ознайомлення