www.medicinal.com.ua  
Довідник медичних препаратів України містить інформацію як про сучасні лікарські засоби вітчизняного виробництва, так і виробництва іноземних фармацевтичних фірм та країн СНД. Cклад лікарського засобу, фармакологічні властивості, механізм дії, показання та протипоказання для застосування, дози, побічні ефекти та іншу інформацію, необхідну для проведення раціональної фармакотерапії. Об’єм наданої інформації допоможе вирішити проблему фармакогенетики, а саме: підібрати індивідуальний підхід до лікування кожної людини.
Сподіваємось що довідник буде корисним лікарям, фармацевтам, студентам фармацевтичних та медичних учбових закладів, фахівцям, які займаються створенням та вивченням лікарських засобів.
 
   
 
 
Рейтинг ліків - ліки ТОП 50
ЕЛЕУТЕРОКОК
ФАРМАСЕПТ
ІМУНОФЛАЗІД
ЦЕРАКСОН
ДЕЛУФЕН
ХОЛОСАС
МАТЕРИНКИ ТРАВА
ХОЛІВЕР
РЕЛАКСИЛ
ПАНТАСАН
ГАСТРО-НОРМ
ХЛОРОФІЛІПТ
АДАПТОЛ
Лікарські засоби та медичні препарати на букву А
ЕМСЕФ
ІМПАЗА
ТЕБРИС
ТЕРОФУН
ЯРИНА
ОКУЛОХЕЕЛЬ
КАНЕФРОН
ВЕЛОЗ
ХОМВІОТЕНЗИН
ЗЕСТРА
ЛЕВАСИЛ
ІБУПРОФЕН
НАЙЗ
ЧЕМЕРИЧНА ВОДА
УКРАЇН
БАРАЛГЕТАС
АЕвіт
ЕЛОКОМ
ОМЕЗ
ФАРМАЦИТРОН
ФАРМАТЕКС
БЕТАДИН
ФЕЗАМ
АГНУС КОСМОПЛЕКС С
ЦЕФОДОКС
МАКСИГЕЗИК
ФЕНОТРОПИЛ
ОКСИБРАЛ
ЕВРА
УМКАЛОР
УГРЕСОЛ
РЕГУЛОН
ТЕРАФЛЕКС
ЦЕРЕБРОКУРИН
НАКЛОФЕН
КАПСИОЛ

 

  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Є Ю Я  

МЕДОВІР

 

Виробник, країна: "Medochemie Ltd", Кіпр

Міжнародна непатентована назва: Aciclovir

АТ код: J05AB01.

Лікарська форма: Таблетки

Форма випуску: Таблетки по 200 мг № 10 у блістерах

Діючі речовини: 1 таблетка містить ацикловіру - 200.0 мг

Допоміжні речовини:

Фармакотерапевтична група: Противірусні препарати

Показання: Вірусні інфекції шкіри та слизових оболонок, спричинені вірусом простого герпесу, вірусами Varicella (вітряна віспа) та Herpes zoster (оперізуючий герпес).

Термін придатності: 5р.

Номер реєстраційного посвідчення: UA/0774/01/01

Термін дії посвідчення: з 17.03.2004 до 17.03.2009

Наказ МОЗ: 141 від 17.03.2004ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МЕДОВІР

(MEDOVIR)

 

 

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ацикловір;

9 – (2 гідрокси)етоксиметилгуанін, або 2 – аміно–1,9–дигідро–9 –

(2 – гідрокси)етоксиметил – 6Н – пурин – 6ОН;

основні фізико-хімічні властивості : таблетки 200 мг: білого або майже білого кольору, плоскі, з фаскою та рискою з одного боку; таблетки 400 мг: рожеві, круглі, плоскі, з фаскою та рискою з одного боку, допускаються украплення; таблетки 800 мг: світло-блакитні у формі капсул, двоопуклі, з рискою з одного боку та написом “МС” - з іншого;

склад:

1 таблетка 200 мг містить ацикловіру 200 мг;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, натрію карбоксиметилцелюлоза, магнію стеарат;

1 таблетка 400 мг містить ацикловіру 400 мг;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, натрію карбоксиметилцелюлоза, магнію стеарат, еритрозин;

1 таблетка 800 мг містить ацикловіру 800 мг;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, натрію карбоксиметилцелюлоза, магнію стеарат, індиготин.

 

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для системного застосування. Код АTC J05A B01.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка: противірусний препарат для перорального застосування. Високоактивний відносно вірусу простого герпесу (Herpes simplex) 1-го та 2-го типу, вірусу Varicella zoster, менш активний до вірусу Епштейна-Барра і цитомегаловірусу. Під впливом вірусної тимідинкінази виникає перетворення ацикловіру в моно-, ди- та трифосфат ацикловіру. Останній взаємодіє з вірусною ДНК-полімеразою та вбудовується у ДНК, що сприяє формуванню дефектної ДНК вірусу та веде до пригнічення реплікації нової генерації вірусів.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо частково всмоктується. Максимальна концентрація в крові, залежно від дози, досягається через 1,5 – 2 години. Препарат добре проникає у тканини. Виводиться головним чином із сечею у незміненому вигляді, частково – у вигляді метаболіту 9-карбоксиметоксиметилгуаніну. Період напіввиведення після перорального застосування становить приблизно 3 години; при нирковій недостатності збільшується до 19 годин.

 

Показання для застосування. Для лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок, спричинених вірусом Herpes simplex 1-го або 2-го типу, як первинних, так і рецидивуючих (у тому числі генітальний герпес); для профілактики інфекцій, спричинених вірусами Herpes simplex 1-го або 2-го типу у хворих із зниженим імунітетом (у тому числі реципієнтів при трансплантації органів або кісткового мозку, тяжких формах імунодефіциту, включаючи ВІЛ-інфекцію), а також для довготривалої терапії цих пацієнтів; інфекції, спричинені вірусами Varicella zoster (вітряна віспа, оперізуючий лишай).

 

Спосіб застосування та дози. Застосовується внутрішньо протягом дня з інтервалом 4, 6 або 12 годин. Дорослим і дітям старше 2 років при інфекціях, спричинених вірусом простого герпесу, Медовір призначають по 200 мг 5 разів на добу протягом 5 днів; за необхідності курс лікування продовжують до 10 днів. Дітям віком від 1 до 2 років призначають ½ дози для дорослих. Для профілактики рецидивуючого генітального герпесу – 2 рази на добу по 400 мг або 4 рази по 200 мг, курс - від 6 місяців до 1 року. Для профілактики герпетичної інфекції у пацієнтів з імунодефіцитом або після трансплантації кісткового мозку Медовір призначають по 400 мг 4 рази на добу протягом усього періоду ризику розвитку інфекції. При лікуванні Herpes zoster oftalmicus – 800 мг 5 разів на добу протягом 7-10 днів.

При вітряній віспі дітям віком від 1 до 2 років призначають у дозі 200 мг, від 2 до 6 років – 400 мг, старше 6 років – 800 мг 4 рази на добу протягом 5 днів (у середньому із розрахунку 20 мг/кг на прийом, але не більше 800 мг).

 Пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв Медовір призначають у дозі 200 мг кожні 12 годин при лікуванні інфекцій, спричинених вірусом Herpes simplex, і до 800 мг кожні 12 годин - при лікуванні інфекцій, спричинених вірусом Herpes zoster.

Побічна дія. Шкірні реакції відмічались у деяких пацієнтів при прийомі препарату. Ці явища зникали після відміни Медовіру. У деяких хворих, які приймали Медовір, відмічалися нудота, блювання, діарея, біль у животі. Дуже рідко при прийомі пероральних доз може спостерігатися підвищення рівня білірубіну і печінкових ферментів, а також незначне збільшення сечовини і креатиніну крові, зниження гематологічних показників, головний біль, неврологічні реакції (збудження, безсоння, пригнічений стан).

Протипоказання. Протипоказаний у період годування груддю та хворим з гіперчутливістю до ацикловіру.

 

Передозування. У випадку перорального прийому більше 5 г ацикловіру рекомендується контролювати функціональний стан нирок. Ацикловір виводиться з організму при гемодіалізі.

 

Особливості застосування. Лікування Медовіром слід розпочинати якомога раніше, по можливості в продромальний період захворювання. Застосування Медовіру в період вагітності можливо тільки за життєвими показаннями. Медовір проникає в грудне молоко, тому на період лікування потрібно припинити годування груддю. Необхідно з обережністю призначати препарат пацієнтам з психоневрологічними розладами, порушенням функції нирок і печінки, гіпоксії.

Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими техничними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пробенецид збільшує час напіврозпаду ацикловіру і його концентрацію в крові. Інші препарати, які впливають на функцію нирок, можуть впливати на фармакокінетику ацикловіру.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 5 років.

 
 
 
   
 
 
  ГЕВІРАН
ВАЛЬТРОВІР
ВАЛЬТРЕКС
ВАЛАВІР
МАНГОГЕРПІН
ОКСОЛ
ІЗОПРИНОЗИН
ФАМВІР
ДЕТОКСОПІРОЛ
ІММУНОМАКС
 
 

   
Реклама
Відвідайте наші проекти
Відео про Львів на about.lviv.ua
   
 
 

© 2007 www.medicinal.com.ua

При використанні матеріалів сайту пряме посилання на www.medicinal.com.ua є обов’язковим!
Всі матеріали на сайті представлені тільки для ознайомлення